Uzturs, kas palīdzēs atmest nelāgas atkarības.


Vai jūs domājat par smēķēšanas atmešanu? Jūs uztraucaties, ka vienas atkarības vietā varētu nākt cita – ēšanas atkarība? Jūs baidāties, ka smēķēšanas aizvietošana ar ēšanu varētu radīt liekā svara pieaugumu?

Tā ir taisnība, ka cilvēki bieži pieņemas svarā, pēc smēķēšanas atmešanas. Iespējams, tas ir arī tāpēc, ka viņi atkal spēj izgaršot ēdienu. Bet patiesībā, ir arī daži ēdieni, kas var kļūt par jūsu sabiedrotajiem cīņā ar nikotīna atkarību. Ir produkti, kas var samazināt kāri pēc smēķēšanas un ir svarīgi zināt kāds ir pareizs uzturs, kas palīdzēs atmest atkarības.

Ēdiet auzu pārslas!

Ajūrvēdas medicīnai Indijā jau ir sena vēsture auzu miltu un auzu kliju lietošanai cīņā ar opija atkarību. Bet nesenāki pētījumi Skotijā liecina, ka auzu ekstraktam tik tiešām ir spēja mazināt kāri pēc nikotīna. Pētījumā tika iesaistītas divas grupas – vienai deva auzu ekstraktu, otra saņēma placebo terapiju. Pirmie jutuši mazākas alkas pēc cigaretēm.

Ēdiet vairāk produktus ar sārmainu reakciju!

Citā pētījumā Nebraskas Universitātē tika atklāts, ka produkti ar augstu sārmainību paildzina nikotīna cirkulēšanu asinīs, līdz ar to ilgāku laiku ir samazināta vēlme pēc nākamās nikotīna devas. Produkti ar augstu sārmainības pakāpi ir, piemēram, rozīnes, vīģes, spināti, pilngraudu maize un makaroni, brūnie rīsi, mandeles, kā arī produkti ar augstu cietes līmeni – kartupeļi un kukurūza.

Lai ko Tu ēstu, ēd veselīgi!

Veselīgs ēdiens pret cigaretēm

Uzturs, kas palīdzēs atmest (tobaccotax.wordpress.com)

Ja visu laiku gribās kaut ko ēst, labāk lai tie ir svaigi dārzeņi vai augļi. Ja Tu ēdīsi šokolādi vai citus našķus, tas palielinās alkas gan pēc saldumiem, gan pēc nikotīna. Loģiski, ja smēķēšanu aizstāsi ar našķiem, tas ātri radīs lieko svaru. Tāpēc labāk, lai visu laiku pie rokas ir kāds veselīgs našķis.

Uzturs, kas mazina alkohola atkarību.

Cenšoties atbrīvoties no alkohola atkarības, ir svarīgi ēst produktus ar zemu glikēmisko indeksu. Produkti, kas izraisa straujas cukura līmeņa svārstības nav ieteicami, jo tie izraisa organismam stresu, kuru pēc tam ir vēlme apslāpēt ar alkohola palīdzību.

Produkti ar zemu GI:

  • Pilngraudu auzu pārslas
  • Ar tvaiku apstrādāti rīsi
  • Pākšaugi
  • Miežu izstrādājumi
  • Āboli, greipfrūti, apelsīni
  • Kivi, piens, rieksti

Alkohols samazina B1 vitamīna daudzumu organismā, tāpēc būtu jāizvēlas produkti, kas bagāti ar šo vitamīnu: pākšaugi, jūras produkti (ikri, menca) u.c.

Ļoti svarīgi ir uzņemt daudz šķidruma, vismaz 8 glāzes ūdens dienā.

Papildus informācijai